Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rozstanie w przyspieszonym trybie

13 czerwca 2017 | Dobra Firma | Magdalena Ciałkowska

W szczególnych okolicznościach okres wypowiedzenia pracownika może trwać miesiąc zamiast przysługujących mu trzech miesięcy. Za pozostały czas firma musi mu jednak zapłacić.

Magdalena Ciałkowska

Zdarza się, że ustalony lub przysługujący okres wypowiedzenia może ulec zmianie, a właściwie skróceniu. Warto przeanalizować to zagadnienie, aby przeprowadzić ten proces w zgodzie z przepisami prawa pracy.

Czasem z odszkodowaniem

Jeżeli pracodawca rozwiązuje umowę z pracownikiem z przyczyn go niedotyczących lub z powodu upadłości albo likwidacji spółki, może skrócić okres wypowiedzenia z trzech miesięcy najwyżej do miesiąca. Decyzja ta nie wymaga zgody zwalnianego.

Pracodawca musi być jednak świadomy, że ze skróceniem okresu wypowiedzenia w tym konkretnym przypadku wiąże się konieczność wypłaty odszkodowania. Pracownik zaś musi wiedzieć, że umowa o pracę...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10774

Wydanie: 10774

Spis treści
Zamów abonament